Manuális seprőgépek
Vásárlás előtt: a mechanikus (kézi) seprőgépekről
A kézi seprés kiváltásának egyik legpraktikusabb módja a mechanikus seprőgépek alkalmazása. Azért nevezzük "mechanikusnak" ezeket a seprőgépeket, mert elektronika és meghajtómotorok nélkül, csupán a mozgási energiánk felhasználásával végzik el a seprést. Előnyük, hogy akár tízszer gyorsabban sepernek, mint a nyeles seprű, ráadásul még a szemetet is összegyűjtik egy munkafázisban. A manuális seprőgépeknek két fajta keféjük van: egy henger alakú főkefe és a tányér alakú oldalkefe. A seprés oroszlánrészét a fő kefehenger végzi el. Gyakori tévhit hogy az oldalkefét folyamatosan használni kell. Az oldalkefe elsődleges funkciója a fal melletti szegélynél, a sarkokban lévő szennyeződés kiseprése a főkefe elé. Tehát csak a fal melletti sepréskor kell használni az oldalkefét, minden más esetben legyen felhajtva.
Miért ennyi az ára?
Ahhoz hogy megértsük, miért drágább az egyik termék a másiknál, vegyük sorra, hogy miben különbözik egymástól az olcsó seprőgép és a jó seprőgép:
Por felverése munka közben: Ismeri azt az érzést, amikor fulladozik a seprés során felvert portól? És azt, amikor a leülepedett port újra kell takarítani? Ha igen, akkor bizonyára nem a megfelelő eszközt használja, ugyanis erre már van megoldás! Egy jó manuális seprőgépnek van elszívó fukciója, ami a poros levegőt magába szívja és megköti, ezáltal nem porol munka közben. Egy olcsó gépben nincs szívó funkció.
Van-e porszűrés: A seprőgép tartályába kerülő levegő még tartalmaz finom szálló porokat, ami sok kellemetlenséget okozhat, ha újra kikerül a légtérbe. Egy jó seprőgép ezt a szállóport megköti egy szűrő segítségével. Egy olcsó gépben nincs porszűrő.
Előre és hátra is seper: Időt takarít meg, ha nem csak gép tolása, hanem a húzása közben is, azaz hátramenetben is tud takarítani. Egy jó kézi seprőgép előre- és hátramenetben is seper.
Vázszerkezet: Jó gép: tartós, erős fémváz. Olcsó gép: műanyag.